ЗМІ про Фонд

РОЗБИТО ТА ЗНИЩЕНО МАЙЖЕ 70% БУДИНКІВ: ЯК ВІДНОВЛЮВАТИМУТЬ ІРПІНЬ І ЩО ВСТИГНУТЬ ДО ХОЛОДІВ

Під час бойових дій в Ірпені постраждали 70% міської забудови – від житлових будинків до шкіл, садочків та інших інфраструктурних об’єктів. Станом на сьогодні вдалося відновити лише 5%. Скільки ж встигнуть відбудувати до перших морозів?

Щоби пришвидшити процес відбудови міста, створили “Фонд відновлення Ірпеня”

Під час бойових дій в Ірпені постраждали 70% міської забудови – від житлових будинків до шкіл, садочків та інших інфраструктурних об’єктів. Станом на сьогодні вдалося відновити лише 5%. Скільки ж встигнуть відбудувати до перших морозів?

Один із найбільш зруйнованих районів Ірпеня. Тут із 10 житлових будинків, лише у три частково повернулися люди. І найбільше хвилює питання, чи зможуть тут перезимувати.

“Навіть вікна ще ніхто не змінює. Єдине, що вдалося – це відновити електроенергію. Ми дуже потребуємо сприяння щодо відновлення газу, тому що від газу залежать і опалення, і гаряча вода. У нас протікає дах, ми своїми силами і коштами поладнали тимчасово, але остання злива показала, що воно ненадійно”, – розповідає жителька Ірпеня Марія.

Каже: на компенсацію від держави заявку через “Дію” подали ще в травні. Комісія збитки оцінила, та далі справа не йде. Така сама ситуація і в сусідніх будинках.

“Пішла в міську раду, там заявку залишила і в “Дії” ще в квітні. Ну поки що бачите як. Я приводила вже з цієї організації вікна-дверей, вони нам сказали 115 тисяч, де їх брати? 115 тисяч”, – бідкається Надія.

Та є й місцеві, яким вдалося розпочати приводити своє помешкання до ладу. Тільки за власний кошт – ОСББ оцінювали збитки і гуртом складалися, хто скільки може.

“Більш як 500 тисяч уже пішло, ото таке діло, хтось 100 здає, хтось не здає, в кого є кошти, в кого нема, розумієте”, – пояснює В’ячеслав.

Щоби пришвидшити процес відбудови міста, створили “Фонд відновлення Ірпеня” – це громадська організація, яку заснували чинний голова Олександр Макрушин, колишній очільник Володимир Карплюк та народний депутат Сергій Тарута. Доповнять команду й українськими зірками, які допомагатимуть збирати гроші. Зокрема, долучилися до фонду Валерій Харчишин та Олександр Пономарьов. Співзасновники кажуть: розраховують на міжнародних партнерів.

“У рамках міжнародних поїздок, які ми працювали, які ми відпрацьовували, орієнтовна цифра, які нам ну вже вдалося залучити, десь близько мільйона євро”, – зазначає міський голова Ірпеня 2014-2015 року Володимир Карплюк.

За даними проєкту RebuildUA, який оцінює руйнування міст росіянами, на відновлення Ірпеня потрібно щонайменше 922 мільйони доларів. Міський голова зауважив, що на повну відбудову усіх будівель знадобиться близько двох років. Тож до 1 грудня зі зруйнованого сподіваються відновити бодай 15% інфраструктури.

“На сьогодні тим, кому немає де жити, ми відкриваємо зараз модульні містечка, ми зараз ведемо домовленості вже з другим санаторієм, який повністю зможе розмістити десь 500 людей”, – зауважує чинний міський голова Олександр Маркушин.

Якщо хочете допомогти жителям, можна зайти на сайт організації та у розділі “Допомога” пожертвувати гроші.

Софія Норенко, Сергій Новіков, “5 канал”