Новини

Фонд відновлення Ірпеня разом з КП «Управління благоустрою міста» виступають зі спільною ініціативою

Фонд відновлення Ірпеня разом з КП «Управління благоустрою міста» Ірпінської міської ради виступають зі спільною ініціативою, яка спрямована на відновлення зелених зон в місті-герої Ірпені. 

До війни Ірпінь по праву називали  містом європейських парків та скверів,  за кількістю яких місто увійшло до Національного реєстру рекордів України. 

На території міста понад 2000 дерев, що були пошкоджені або знищені внаслідок військової агресії російської федерації проти України.    

Відновлення пошкоджених зелених зон та паркової інфраструктури міста має велике екологічне, психологічне та культурне значення, а також позитивний вплив на якість життя та екологічну стійкість навколишнього  середовища. Зелені насадження мають власну історію та творять її разом з нами! 

Спільно з благодійниками та волонтерами вже висаджено 15% зелених насаджень від загальної кількості пошкоджених та знищених війною дерев. Однак це лише перший крок у напрямку відновлення. Залишається значна кількість пошкоджених зелених зон, які потребують нашої уваги.

До відновлення зелених зон міста-героя Ірпеня кожен може долучитися за такими напрямками:

  1. Пожертви на озеленення та цифровізацію зелених насаджень за посиланням

Зібрані кошти будуть спрямовані на висадку дерев та кущів на пошкоджених зелених зонах Ірпеня фахівцями з озеленення КП “Управління благоустрою міста”. Всі зелені насадження будуть взяті на баланс підприємства та внесені в електронний реєстр зелених насаджень.

Основна мета реєстру – систематизація інформації про наявні зелені зони Ірпеня, де кожен мешканець зможе вносити відомості про дерево, його  стан, геолокацію, додавати фото тощо.

2. Підтримати індивідуально чи в рамках корпоративної відповідальності. 

Наприклад, закупити та передати місту рослини, інвентар тощо або направити пожертви на закупівлю конкретних рослин, вказавши в коментарях свою пропозицію. Соціально-відповідальний бізнес може долучитися до спільної висадки алеї дерев. 

Ім’я кожного благодійника увійде до Зеленої книги Подяки міста-героя Ірпеня. 

3. Залучення до інвентаризації ірпінських дерев з метою створення електронного реєстру зелених насаджень. 

КП «Управління благоустрою міста» спільно з екоактивістами розпочали інвентаризацію зелених насаджень зі старовікових дубів. Наразі інвентаризовано 106 дерев.

4. Проведення акцій солідарності задля реалізації солідарних ініціатив з озеленення міста та надання додаткових стимулів для культурного, інфраструктурного та економічного  розвитку Ірпінської громади. 

 Яскравим прикладом стало проведення  солідарної волонтерської акції «Ірпінь та калина – все буде Україна», до якої долучилися на волонтерських засадах понад 100 мешканців Київщини та благодійні організації. В рамках акції висаджено понад 200 кущів калини та інших рослин. 

 5.  Підтримати озеленення міста в рамках партнерських проєктів з іншими благодійними та громадськими організаціями.