Новини

Фонд відновлення Ірпеня провів дискусійну панель на форумі-практикумі «Відбудова в дії 2.0»

14 лютого у рамках міжнародної будівельної виставки KyivBuild Ukraine відбувся форум-практикум «Відбудова в дії 2.0». Партнером та організатором першої панелі «Державно-приватне партнерство як інструмент підвищення фінансової спроможності громад» став Фонд відновлення Ірпеня. Модератором панельної дискусії виступив засновник Фонду відновлення Ірпеня Володимир Карплюк.

«Після деокупації, Ірпінь мав серйозну історію руйнацій. Прагнучи повернути людей додому, ми створили Фонд відновлення Ірпеня. Головна мета якого — це об’єднувати всіх учасників відбудови забезпечуючи оперативний та прозорий механізм взаємодії. Адже Фонд не проводить тендерів, та не бере кошти на утримання, а працює виключно задля відновлення об’єктів соціальної та житлової інфраструктури міста», — розповів під час свого виступу Володимир Карплюк, та наголосив на важливості залучення міжнародної підтримки та перейняття іноземного досвіду, задля відновлення українських міст. 

Під час дискусійної панелі, презентував проекти та концепції відбудови для українських міст, заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КОВА Олег Стародубець, а виконавчий директор Конфедерації будівельників України Олександр Червак, звернув увагу увагу слухачів на будівельну сферу, як інструмент розвитку громад. Про важливість енергетичної незалежності для нашої країни, та вітроенергетичні технології, розповів Голова правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков, а креативна директорка IRS Зоряна Тихончук, презентувала архітектурний проект «100 ідей для міст», розповіла про створення дорожніх карт та поділилася професійними кейсами, щодо розробки заходів, які допоможуть модернізувати українські міста. Керівник управління житлово-комуналного господарства Ірпінської міської ради Сергій Канюра, розповів про практичний досвід реалізації державних програм відновлення. Він навів статистику зруйнованих і відбудованих об’єктів, а також описав особливості процесу відновлення, а в.о. Бородянського селищного голови Ірина Захарченко, презентувала проект щодо повернення людей до громад та розповіла про шляхи та можливості відновлення вщент зруйнованої інфраструктури у містах, на прикладі Бородянки. 

Лідери громад, експерти та представники громадськості поділилися досвідом та успішно реалізованими кейсами державно-приватного партнерства та практичного досвіду реалізації державних програм задля прискорення відбудови зруйнованих об’єктів та будівництва нових, пов’язаних з післявоєнною перебудовою економіки.

Форум-практикум «Відбудова в дії» — це презентації державних та міжнародних програм відбудови та розвитку постраждалих територій та демонстрація реалізованих проектів відбудови громадами, тендери на відбудову для будівельних компаній, механізми контролю за дотриманням всіх ДБН, фінансові програми для громад та підтримки бізнесу, актуальні вакансії відбудови.

Мета Форуму-практикуму: обмін досвідом та практичними кейсами відбудови між органами місцевого самоврядування задля відновлення та всебічного розвитку громад України, постраждалих внаслідок російської агресії.

Зазначимо, що команда Фонду відновлення Ірпеня та Ірпінської міської ради вже вдруге взяли участь у такому форумі. В травні 2023р. Володимир Карплюк презентував «План відновлення Ірпінської громади на 2022—2033 роки».

Учасниками цьогорічного форуму, вже традиційно, слали провідні українські та міжна виробники, експерти в галузі будівництва, представники державної влади та міського самоуправління, національних та міжнародних неурядових програм і організацій — USAID\DOBRE, Фундація польсько-української співпраці ПАУСІ, КБУ, IRS та інш.