Новини

WWEA та Фонд відновлення Ірпеня розширюють співпрацю: Бородянський дитсадок «Піноккіо» став енергонезалежним

Відновлений дитсадок «Піноккіо» у Бородянці відтепер ще й енергонезалежний. На даху закладу встановили сонячну систему на 10,5 кВт. Це стало можливим завдяки співпраці Бородянської селищної ради, Всесвітньої вітроенергетичної асоціації WWEA, благодійної організації «Відважних». До роботи в Київському регіоні WWEA залучив Фонд відновлення Ірпеня. Завдяки цій співпраці енергозалежними стали вже 6 закладів Ірпінської громади.

Бородянська селищна територіальна громада, яка значно постраждала внаслідок російської агресії, стрімко оговталася від ран і розпочала активну фазу відновлення. Завдяки згуртованості та самовідданій праці команди під керівництвом селищної голови Ірини Захарченко, громада відбудовується. 

На дитячому садку «Піноккіо» в Бородянці встановлено систему сонячних дахових станцій. Це стало можливим завдяки співпраці Бородянської селищної територіальної громади та Благодійної організації «Відважних» з Всесвітньою вітроенергетичною асоціацією WWEA. Ця система буде забезпечувати постійну роботу навчального закладу та комфортні умови діткам. Сонячна установка складається з фотоелектричної системи потужністю 10,5 кВт, включаючи інвертори та акумуляторну батарею. 

Перехід на альтернативні джерела енергетики – це вже не майбутнє, а сьогодення. Бородянська та Ірпінська громади ще з перших днів повномасштабного вторгнення відчули на власному досвіді необхідність створення автономних систем живлення. Сьогодні коли енергомережі країни зазнали руйнувань і системне відключення світла стало буденною справою, забезпечення освітніх та медичних закладів додатковими системами живлення є необхідністю.

Це вже не перша сонячна система яку було встановлено за фінансування Всесвітньої вітроенергетичної асоціації WWEA в постраждалих громадах Київщини. Раніше спільно з Фондом відновлення Ірпеня реалізували аналогічні проекти в Ірпені, забезпечивши сонячними панелями дитячий садок, ліцей та амбулаторії. Завдяки віце-президентці  Всесвітньої вітроенергетичної асоціації WWEA Галині Шмідт, голові правління Української вітроенергетичної асоціації Андрію Конеченкову та голові Фонду відновлення Ірпеня та Благодійної організації «Відважних» вдалося побудувати ефективну та довгострокову співпрацю, що дала можливість реалізувати вже не один проект.

Всесвітня асоціація вітрової енергетики (WWEA) – це міжнародна некомерційна асоціація, що представляє вітроенергетичний сектор у всьому світі, з членами у 100 країнах, серед яких провідні національні та регіональні асоціації вітроенергетики. Організація працює на просуванні та впровадженні в усьому світі технологій вітроенергетики та виступає за майбутню енергетичну систему, засновану на відновлюваній енергії.