Новини

Ірпінь та Бородянку представили на виставці-конференції Rebuild Ukraine: Health & Rehabilitation

У Варшаві вже втретє пройшла міжнародна виставка-конференція Rebuild Ukraine. Цього разу вона була присвячена медицині. Зокрема відновленню зруйнованих та будівництву нових закладів охорони здоров’я. Серед інших громад Київщини про свої медичні потреби та проєкти на конференції говорили представники Ірпінської та Бородянської громад.

Rebuild Ukraine: Health & Rehabilitation – це дієва офлайн-платформа для проектів з відновлення, технологій, обладнання та інвестицій з метою реабілітації людського потенціалу і відбудови медичної інфраструктури України. Минулоріч, Ірпінська громада вже приймала участь у 2 заходах ReBuild Ukraine, на тему відновлення інфраструктури та енергетики, які отримали значну підтримку урядів багатьох країн світу, всесвітньо відомих виробників, українських громад, фінансових та донорських організацій.

«Протягом двох з половиною років наша команда наполегливо працює над залученням міжнародних партнерів, донорів, інвесторів та фахівців до міста Ірпінь. Наша мета – активними темпами розвивати медичний сектор, щоб не лише забезпечити якісними медичними послугами жителів міста, але й перетворити Ірпінь на медичний кластер національного рівня. Це дозволить якнайшвидше відновити та розвинути громаду», –  зазначає голова Інвестиційної ради Ірпеня та голова Фонду відновлення Ірпеня Володимир Карплюк.

Під час форуму-практикуму, ірпінські медики –  Антон Довгопол, директор Ірпінської центральної міської лікарні, та Андрій Левківський, директор Ірпінського міського центру первинної медико-санітарної допомоги – поділилися досвідом успішно реалізованих проектів у своїй громаді таких як: будівництво нового медичного центру на вулиці Садова в Ірпені, реконструкція інфекційного відділення Ірпінської центральної міської лікарні, та відкриття найбільшої амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Ці та інші проекти стали можливими завдяки злагодженій роботі команди, підтримці міжнародних партнерів та рішучості йти вперед, незважаючи на всі труднощі.

«Сьогодні ми фандрайзимо. Разом з головою Інвестиційної ради Ірпеня Володимиром Карплюком, директором Ірпінської центральної лікарні Антоном Довгополом та депутатом Ірпінської міської ради Дмитром Негрешою працюємо на міжнародній виставці-конференції «ReBuild Ukraine Health & Rehabilitation», що проходить у Варшаві. Наша мета – залучити фінансування для відновлення та розвитку медичного сектору нашої громади», – відео з таким коментарем опублікував у себе в Фейсбук директор КНП «Ірпінський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Андрій Левківський.

Також, потенційним інвесторам та компаніям, команда Ірпінської громади представила проект відкриття мамографічного та рентгенологічного кабінетів на базі первинної медичної допомоги в селі Михайлівка-Рубежівка.

«Ця конференція – це майданчик можливостей тому, що тут були зібрані представники різних міжнародних організацій з різних країн світу, які поділилися досвідом, який буде нам корисний. Також, вже є зацікавлені інвестори для наших проектів, яких ми чекаємо в гості», – сказав директор Ірпінської центральної лікарні Антон Довгопол.
Унаслідок воєнної агресії збільшується розмір збитків, завданих медичній інфраструктурі, а також кількість травмованих військових та цивільних громадян щоденно. 1474 медичні заклади постраждали, 194 з них зруйновано, понад 50 тисяч осіб втратили кінцівки. Цей ріст травм і пошкоджень призводить до втрати значного людського капіталу для громад та України в цілому.
Одним із важливих напрямків післявоєнного відновлення здоров’я нації є створення ефективної мережі реабілітації, відновлювальних лікувальних центрів, відділень з реконструктивної хірургії, протезних центрів, а також модернізація існуючих медичних установ та відбудова зруйнованих об’єктів. Це вимагає додаткового фінансування та підтримки від інших держав та міжнародних партнерів, зацікавлених в успіху України.